Mistrz Optometrii Klinicznej – [Pakiet All-in]
Optometry Masterclass by Medfellows (09/2025 – 06/2026)
Promocja do 8/08/2025 – cena 999! (zamiast 1399)
Uczestnicy:
- Nauczą się diagnozować w oparciu o najnowsze wytyczne kliniczne.
- Wzmocnią swoje kompetencje w zakresie współpracy z okulistami, pediatrami oraz lekarzami POZ w zakresie leczenia zachowawczego oraz chirurgami oka.
- Dowiedzą się, kiedy niezbędna jest konsultacja okulistyczna.
Dla kogo?
- Ambitni optometryści
- Właściciele klinik i salonów, którzy inwestują w rozwój swoich zespołów
- Studenci ostatnich lat kierunku optometria
Program Merytoryczny
10 spotkań, 1 raz w miesiącu, webinaria online (Zoom)
Sesja inauguracyjna: 23/09/2025 (19:30 – 21:30)
- Pacjent z „czerwonym okiem”: diagnostyka różnicowa
- “Hamowanie progresji wad wzroku: strategie dla optometrystów”
- “Nowoczesne soczewki wewnątrzgałkowe – co powinien wiedzieć optometrysta?”
- “Obliczanie mocy soczewek wewnątrzgałkowych dla optometrystów – od teorii do praktyki”
- “Neurookulistyka: od bólu głowy do nagłej utraty wzroku”
- “Stany nagłe w okulistyce”
- “Laserowa korekcja wzroku: rola optometrysty”
- “Cukrzyca i AMD w gabinecie optometrycznym”
- “Pediatria w optometrii: kiedy pilnie skierować do okulisty?”
- „Zespół suchego oka z perspektywy optometrysty”
Zapoznaj się ze szczegółami wszystkich webinarów – PDF (pobierz)
Dedykowana strona www dla Optometry Masterclass: www.opto.medfellows.pl
Masz pytania – skontaktuj się z nami: opto@medfellows.pl
Dr hab. n. med. Janusz Skrzypecki
specjalista okulistyki
Doświadczenie zawodowe zdobywał w czasie staży klinicznych w Nowym Jorku (Uniwersytet Columbia, USA), Manchesterze (Wielka Brytania) oraz w Heidelbergu (Niemcy). Regularnie występuję w programach telewizyjnych, dzieląc się wiedzą z zakresu okulistyki. Wybrane programy TV można obejrzeć w sekcji: Wystąpienia w mediach. Pracownik Samodzielnego Publicznego Klinicznego Szpitala Okulistycznego w Warszawie, wieloletni nauczyciel akademicki w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym.
W 2021 roku zdał egzamin specjalizacyjny z okulistyki uzyskując najwyższy wynik w Polsce. W 2021 roku uzyskał również tytuł doktora habilitowanego zostając najmłodszym specjalistą okulistyki z tytułem doktora habilitowanego w Polsce (w momencie uzyskania specjalizacji z okulistyki). Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego (studia ukończone z wyróżnieniem, średnia ocen 4,93/5,0). W czasie studiów dwukrotny stypendysta Ministra Zdrowia oraz wielokrotny stypendysta Rektora. W pracy naukowej oraz klinicznej współpracuje z okulistami z: USA, Wielkiej Brytanii czy Belgii. Wyniki swoich badań publikował w prestiżowych międzynarodowych czasopismach m.in.: Eye, Journal of Glaucoma oraz Current Eye Research.
Dr hab. n.med. Janusz Skrzypecki pełnił również funkcję recenzenta, który oceniał badania naukowe z całego świata, w następujących czasopismach: Ophthalmology, Journal of Cataract and Refractive Surgery, Hypertension oraz Eye and Vision. Jest członkiem następujących towarzystw naukowych: Polskie Towarzystwo Okulistyczne oraz American Academy of Ophthalmology.
Dr n. med. Joanna Przybek-Skrzypecka
specjalista okulistyki
W 2012 r. z wyróżnieniem ukończyła Warszawski Uniwersytet Medyczny (WUM) i zdała Lekarski Egzamin Końcowy z II najwyższym wynikiem otrzymując nagrodę Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie. Od 2013 r. nieprzerwanie pracuje w Samodzielnym Publicznym Klinicznym Szpitalu Okulistycznym w Warszawie, od 2019 r. w Katedrze i Klinice Okulistyki WUM na stanowisku adiunkta. Od 2019 r. jest także sekretarzem Polskiego Towarzystwa Okulistycznego. Jako konsultant Instytutu Psychiatri i Neurologii w Warszawie diagnozuje tzw. „trudne przypadki” z pogranicza okulistyki i innych dziedzin medycyny. Do jej szczególnych zainteresowań klinicznych należy farmakoterapia okulistyczna (szczególnie infekcji okulistycznych), neuro-okulistyka i chirurgia zaćmy.
W 2018 r., po zakończeniu studiów doktoranckich realizowanych w Katedrze i Zakładzie Farmakologii Doświadczalnej i Klinicznej WUM, obroniła pracę doktorską. W 2019 r. zdała Państwowy Egzamin Specjalizacyjny w dziedzinie okulistyki i jego europejski odpowiednik (European Board of Ophthalmology Exam) w Paryżu (EBO).
Uczestniczyła w wielu badaniach klinicznych oraz stażach zagranicznych, m.in. w 2017 r. na Columbia University, Nowy Jork, USA, gdzie realizowała grant Fundacji Kościuszkowskiej, w 2018 w Manchester Royal Eye Hospital, w 2019 w Moorfields w Wielkiej Brytanii. Regularnie poszerza swoją wiedzę i umiejętności na kursach okulistycznych krajowych i zagranicznych. Praca dydaktyka akademickiego to jej pasja, uczy studentów kierunku lekarskiego WUM od 2010 r. W 2014 r. zajęła II miejsce w dydaktycznej ankiecie studenckiej na I Wydziale Lekarskim WUM. Zarówno studenci jak i pacjenci podkreślają jej umiejętność jasnego tłumaczenia problemów okulistycznych oraz wyjątkową atmosferą na zajęciach/wizytach lekarskich.
Dr n.med. Edyta Sacha
specjalista okulistyki
Absolwentka Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Szkolenie specjalizacyjne z zakresu okulistyki odbyła w Klinice Okulistycznej Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz w Oddziale Okulistycznym Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Ludwika Rydygiera w Krakowie.
W 2009 r uzyskała tytuł doktora nauk medycznych.
Okulistka i mikrochirurg. W trakcie swojej ponad 20-letniej praktyki lekarskiej wyspecjalizowała się w laserowej korekcji wad wzroku ( zabiegi powierzchowne, SMILE, FemtoLASIK, Presbyond) i usuwaniu zaćmy.
Regularnie poszerza swoją wiedzę, uczestnicząc w krajowych i międzynarodowych szkoleniach, kursach oraz konferencjach naukowych poświęconych chirurgii oka m.in. w Vision London Clinic.
W Klinice MEDIQ prowadzi pełną diagnostykę chorób oczu. Zajmuje się kwalifikacją do zabiegów laserowej korekcji wad wzroku, kontroluje wyniki i efekty pooperacyjne.
Wykonuje zabiegi laserowej korekcji wad wzroku (zabiegi powierzchowne, SMILE, FemtoLASIK, Presbyond).
Jest członkiem PTO i ESCRS .
Dr n.med. Milena Kozera
specjalista okulistyki
Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Specjalizację zdobyła w Klinice Okulistyki Wojskowego Instytutu Medycznego, gdzie pracując kilka lat rozwijała swoją wiedzę i umiejętności w dziedzinie retinologii.
Zawodowo zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób siatkówki, wykonywaniem iniekcji doszklistkowych, zabiegów laserowych w obszarze siatkówki i zabiegów laserowej korekcji wzroku. Wykonuje operacje okuloplastyczne.
Oprócz okulistyki dorosłych specjalizuje się w okulistyce dziecięcej.
Bierze udział w wielu sympozjach i konferencjach polskich oraz zagranicznych prezentując swoje osiągnięcia naukowe.
Obroniła doktorat dotyczący mikroinwazyjnej chirurgii jaskry.
Członek EURETINA, ESCSR, SCOP i AAO.