Promocja!

Fizjoterapia w sporcie

Kategoria: ID kursu: 10139

Termin:

wkrótce

Miejsce kursu:

Online (platforma zoom)

499.00  399.00 

Workshop / MiniFellowship with Medfellows

Fizjoterapia w sporcie czyli jak wygląda profesjonalny “serwis” sportowca.

 

Jako uczestnik naszego kursu, masz unikalną możliwość nie tylko zdobycia cennej wiedzy, ale także zadawanie pytań naszemu ekspertowi w dziedzinie fizjoterapii sportowej.

Dodatkowo, dla ułatwienia dostępu do najnowszych informacji przygotujemy dla Ciebie listę artykułów naukowych.

Nie zapomnieliśmy również o praktycznym aspekcie profilaktyki urazów mięśniowych. Specjalnie dla Ciebie zebraliśmy linki do programów i ćwiczeń dostępnych w internecie, które mogą stanowić doskonałe uzupełnienie Twojego warsztatu pracy. Dzięki nim będziesz mógł nie tylko zapobiegać urazom, ale także efektywnie wspierać proces rekonwalescencji swoich pacjentów.

HARMONOGRAM KURSU

Część 1 [Sobota | 13.01.2024 | 10:00-13:00] 

  1. Specyfika urazów mięśniowych w sporcie:

* dlaczego jest to istotny problem w sporcie?

* anatomia i biomechanika wybranych urazów mięśniowych

* klasyfikacje urazów mięśniowych

  1. Ostry uraz mięśniowy:

* postępowanie fizjoterapeutyczne w przypadku ostrego urazu mięśniowego na przykładzie urazów mięśni tyłu uda (hamstringów): pierwsza pomoc, badanie, najczęściej wykorzystywane techniki manualne, fizykoterapia

* omówienie najczęściej wykorzystywanych protokołów fizjoterapeutycznych na przykładzie ostrego urazu mięśni tyłu uda (hamstringów)

 

Część 2 [Sobota | 20.01.2024 | 10:00-13:00]

  1. Odpowiedzi na zadawane pytania
  2. Przewlekłe urazy mięśniowe:

* postępowanie fizjoterapeutyczne w przypadku przewlekłych dolegliwości mięśniowych na przykładzie dolegliwości bólowych rejonu pachwiny: pierwsza pomoc, badanie, najczęściej wykorzystywane techniki manualne, fizykoterapia

* omówienie najczęściej wykorzystywanych protokołów fizjoterapeutycznych w przypadku przewlekłych dolegliwości mięśniowych na przykładzie rejonu pachwiny

  1. Profilaktyka urazów mięśniowych:

* ocena posturalna oraz najczęściej wykorzystywane testy fizjoterapeutyczne pod kątem profilaktyki urazów mięśniowych

* Omówienie najczęściej wykorzystywanych programów profilaktyki urazów mięśniowych w sporcie

* podsumowanie

 

 

Marcin Bator
 fizjoterapeuta Reprezentacji Polski w piłce nożnej

Nazywam się Marcin Bator. Jestem absolwentem fizjoterapii na warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego.

Obecnie pracuje jako fizjoterapeuta Reprezentacji Polski w piłce nożnej a także jako koordynator fizjoterapii w klinice Enelsport w Warszawie.
W latach 2011-2020 pracowałem jako fizjoterapeuta w klubie piłkarskim Legia Warszawa a także współpracowałem z młodzieżowymi Reprezentacjami Polski w piłce nożnej.

Poza pracą w klinice oraz w sporcie stawiam na rozwój naukowy uczestnicząc w licznych branżowych szkoleniach oraz stażach (m.in. Juventus Turyn, Oslo Sport Trauma and Research Center, Villa Stuart itp.) a także udzielam się na polskich oraz międzynarodowych Konferencjach.

W ostatnim czasie uczestniczyłem m.in. w konferencjach Isokinetic w Londynie, FIFA Medical w Katarze, UEFA Medical we Frankfurcie i wielu innych.

Jestem również wspołzałożycielem projektu Świadoma Fizjoterapia, którego celem jest dzielenie się w mediach społecznościowych (FB oraz IG) wiedzą zarówno teoretyczną jak i praktyczną oraz promowanie szeroko pojętej fizjoterapii sportowej.

Razem z Reh-Art Fizjoterapia współprowadzę stacjonarne szkolenie The Art of Sport Physiotherapy- Świadoma fizjoterapia sportowa.

 

TWÓJ KOSZYK
  • No products in the cart.
Powiadomienie Poinformujemy Cię, gdy kurs pojawi się w sklepie. Podaj poniżej swój adres e-mail.
0