Workshop / MiniFellowship with Medfellows
Fizjoterapia w sporcie czyli jak wygląda profesjonalny “serwis” sportowca.
Jako uczestnik naszego kursu, masz unikalną możliwość nie tylko zdobycia cennej wiedzy, ale także zadawanie pytań naszemu ekspertowi w dziedzinie fizjoterapii sportowej.
Dodatkowo, dla ułatwienia dostępu do najnowszych informacji przygotujemy dla Ciebie listę artykułów naukowych.
Nie zapomnieliśmy również o praktycznym aspekcie profilaktyki urazów mięśniowych. Specjalnie dla Ciebie zebraliśmy linki do programów i ćwiczeń dostępnych w internecie, które mogą stanowić doskonałe uzupełnienie Twojego warsztatu pracy. Dzięki nim będziesz mógł nie tylko zapobiegać urazom, ale także efektywnie wspierać proces rekonwalescencji swoich pacjentów.
HARMONOGRAM KURSU
Część 1 [Sobota | 13.01.2024 | 10:00-13:00]
- Specyfika urazów mięśniowych w sporcie:
* dlaczego jest to istotny problem w sporcie?
* anatomia i biomechanika wybranych urazów mięśniowych
* klasyfikacje urazów mięśniowych
- Ostry uraz mięśniowy:
* postępowanie fizjoterapeutyczne w przypadku ostrego urazu mięśniowego na przykładzie urazów mięśni tyłu uda (hamstringów): pierwsza pomoc, badanie, najczęściej wykorzystywane techniki manualne, fizykoterapia
* omówienie najczęściej wykorzystywanych protokołów fizjoterapeutycznych na przykładzie ostrego urazu mięśni tyłu uda (hamstringów)
Część 2 [Sobota | 20.01.2024 | 10:00-13:00]
- Odpowiedzi na zadawane pytania
- Przewlekłe urazy mięśniowe:
* postępowanie fizjoterapeutyczne w przypadku przewlekłych dolegliwości mięśniowych na przykładzie dolegliwości bólowych rejonu pachwiny: pierwsza pomoc, badanie, najczęściej wykorzystywane techniki manualne, fizykoterapia
* omówienie najczęściej wykorzystywanych protokołów fizjoterapeutycznych w przypadku przewlekłych dolegliwości mięśniowych na przykładzie rejonu pachwiny
- Profilaktyka urazów mięśniowych:
* ocena posturalna oraz najczęściej wykorzystywane testy fizjoterapeutyczne pod kątem profilaktyki urazów mięśniowych
* Omówienie najczęściej wykorzystywanych programów profilaktyki urazów mięśniowych w sporcie
* podsumowanie
Marcin Bator
fizjoterapeuta Reprezentacji Polski w piłce nożnej
Nazywam się Marcin Bator. Jestem absolwentem fizjoterapii na warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego.
Obecnie pracuje jako fizjoterapeuta Reprezentacji Polski w piłce nożnej a także jako koordynator fizjoterapii w klinice Enelsport w Warszawie.
W latach 2011-2020 pracowałem jako fizjoterapeuta w klubie piłkarskim Legia Warszawa a także współpracowałem z młodzieżowymi Reprezentacjami Polski w piłce nożnej.
Poza pracą w klinice oraz w sporcie stawiam na rozwój naukowy uczestnicząc w licznych branżowych szkoleniach oraz stażach (m.in. Juventus Turyn, Oslo Sport Trauma and Research Center, Villa Stuart itp.) a także udzielam się na polskich oraz międzynarodowych Konferencjach.
W ostatnim czasie uczestniczyłem m.in. w konferencjach Isokinetic w Londynie, FIFA Medical w Katarze, UEFA Medical we Frankfurcie i wielu innych.
Jestem również wspołzałożycielem projektu Świadoma Fizjoterapia, którego celem jest dzielenie się w mediach społecznościowych (FB oraz IG) wiedzą zarówno teoretyczną jak i praktyczną oraz promowanie szeroko pojętej fizjoterapii sportowej.
Razem z Reh-Art Fizjoterapia współprowadzę stacjonarne szkolenie The Art of Sport Physiotherapy- Świadoma fizjoterapia sportowa.