MRI kolano

Kategorie: , ID kursu: 4066

Termin:

01-26.04.2022

Miejsce kursu:

online ZOOM

Powiadomienie Poinformujemy Cię, gdy kurs pojawi się w sklepie. Podaj poniżej swój adres e-mail.

Workshop / MiniFellowship with Medfellows

MRI kolana

Workshop-y planujemy wg harmonogramu. Na 5 dni przed workshop’em uczestnicy otrzymają dostęp do bazy przypadków wg poniżej przedstawionego schematu.

Dni 1-4

W ciągu tygodnia, na platformie Google Classroom, publikowane będą materiały szkoleniowe oraz pytania do przypadków (badań radiologicznych) co pomoże zbudować wiedzę przed workshop’em online w dniu 5.

Strategia bardzo prosta: minimum czasu maksimum treści.

Dzień 5

Workshop online (wg programu) z aktywną analizą przypadków.

 

Kurs odbędzie się online na platformie ZOOM z wykorzystaniem specjalnie przygotowanych badań MRI kolana umieszczonych na serwerze Postdicom (dostęp na czas kursu)

 

Cz 1.

Anatomia radiologiczna. Protokół badania. Jama stawowa. Błona maziowa. Fałdy maziowe. Wysięk. Chrząstka szklista. Kości. Obrzęk szpiku kostnego, diagnostyka różnicowa.

Cz. 2.

MCL, LCL, łąkotka przyśrodkowa i boczna – uszkodzenia vs degeneracja. Jak opisywać by uszkodzenia łąkotek i więzadeł.

Cz. 3.

ACL, PCL – urazy z niestabilnością oraz bez. Uraz całkowity? Przewlekłe zmiany pourazowe.

Varia. Złożone urazy. Zmiany pooperacyjne, ocena operowanych więzadeł krzyżowych, chrząstki i łąkotek. Systematyczna ocena zmian pooperacyjnych. Co chce się dowiedzieć ortopeda, czyli jak napisać krótki i zwięzły opis?

 

 

Kurs będzie opierał się na interaktywnej analizie i interpretacji badań.
Badania zostaną udostępnione na czas kursu na serwerze Postdicom. W czasie kursu uczestnicy będą mogli je samodzielnie opisać, a także przeanalizować swoje wątpliwości z prowadzącym.

Trzy części kursu zostały zaplanowane w taki sposób, aby umożliwić uczestnikom rozpoczęcie samodzielne opisywania badań rezonansu magnetycznego kolana. Nie zmniejsza to jednak wartości kursu dla lekarzy zaangażowanych zawodowo w radiologię mięśniowo-szkieletową – przekrój badań przygotowany przez naszego eksperta, dra n. med. Pawła Szaro, pozwoli rozwinąć swoje umiejętności nawet najbardziej doświadczonym radiologom.

 

dr hab. n. med. Paweł Szaro

specjalista radiologii i diagnostyki obrazowej

 

Ukończył studia na II Wydziale Lekarskim w 2006 roku.

Następnie od 2007 roku związany z Zakładem Anatomii Prawidłowej i Klinicznej.

Od roku 2010 do 2015 roku obywa staż specjalizacyjny z radiologii i diagnostyki obrazowej w Szpitalu Dzieciątka Jezus.

W 2010 uzyskuje stopień doktora nauk medycznym na podstawie pracy „Anatomia porównawcza ścięgna piętowego”.

W 2015 roku zdaje EDIR i na jego podstawie po ukończeniu rezydentury uzyskuje stopień specjalisty w zakresie radiologii i diagnostyki obrazowej. Szczególnie dużą uwagę poświęca układowi ruchu co widoczne jest w uczestnictwie w tematycznych zjazdach, konferencjach oraz publikacjach.

Od roku 2018 pracuje w Szpitalu Uniwersyteckim w Göreborgu w Szwecji (Sahlgrenska Universitetssjukhuset) w zakładzie radiologii mięśniowo-szkieletowej, gdzie zajmuje się m.in. urazami sportowymi oraz diagnostyką zmian nowotworowych układu ruchu. Ważną część pracy stanowią interwencje w obrębie układu ruchu takie jak biopsje gruboigłowe kości wykonywane pod kontrolą tomografii komputerowej oraz biopsje pod kontrolą usg.

W ramach dydaktyki zajmuje się nauczaniem anatomii radiologicznej układu ruchu studentów kierunku lekarskiego w ramach anatomii klinicznej (semestr 4) a także dydaktyką radiologii mięśniowo-szkieletowej w ramach kursu radiologii (semestr 8 i 11).

Jest osobą odpowiedzialną za dydaktykę lekarzy rezydentów (ST-läkare) w Zakładzie Radiologii Mięśniowo-Szkieletowej a jako wykładowca uczestniczy w licznych kursach specjalizacyjnych dla rezydentów. We wrześniu 2018 został wybrany do zarządu Szwedzkiego Towarzystwa Radiologii Mięśniowo-Szkieletowej (Svensk Förening för Muskuloskeletal Radiologi).

Powiadomienie Poinformujemy Cię, gdy kurs pojawi się w sklepie. Podaj poniżej swój adres e-mail.
0
    0
    Your Cart
    Your cart is emptyReturn to Shop