MRI staw skokowy – IV edycja

Kategorie: , ID kursu: 4758

Termin:

wkrótce

Miejsce kursu:

online ZOOM

Powiadomienie Poinformujemy Cię, gdy kurs pojawi się w sklepie. Podaj poniżej swój adres e-mail.

Workshop / MiniFellowship with Medfellows

MRI stawu skokowego

Workshop-y planujemy wg harmonogramu. Na 7 dni przed workshop’em uczestnicy otrzymają dostęp do bazy przypadków wg poniżej przedstawionego schematu.

Dni 1-6

Dostęp do bazy przypadków MRI numerowanych wg określonej tematyki. Są to prawdziwe badanie co powoduje, że rzadko są to pojedyncze patologie.
W ciągu tygodnia publikowane będą krótkie filmy instruktażowe oraz kilka pytań dotyczących jednej patologii co będzie pomagało zbudować wiedzę przed workshop’em online w dniu 7.

Strategia bardzo prosta: minimum czasu maksimum treści.

Dzień 7

Workshop online wg programu on-line z aktywną analizą przypadków.

Spotkania live odbędą się online na platformie ZOOM [Spotkania live będą nagrywane i udostępnione uczestnikom]. W trakcie spotkań przeprowadzona zostanie interaktywna analiza udostępnionych wcześniej badań MRI na serwerze Postdicom (dostęp na czas kursu oraz 2 tygodnie po zakończeniu kursu).

Webinarium 1

Jak efektywnie oceniać badanie? Systematyczna ocena badania MRI. Jakie sekwencje warto mieć w swoim protokole. Strukturalny opis badania – co chce wiedzieć ortopeda? Urazy chrzęstno-kostne. Ocena chrząstki. Złamania i ich powikłania. Struktury boczne okolicy stawu skokowego (więzadła, ścięgna, troczki). Systematyczna ocena złożonych urazów.

Webinarium 2

Struktury przedziału przedniego. Kanał kostki przyśrodkowej. Struktury okolicy przyśrodkowej stawu skokowego w tym kompleks więzadła trójgraniastego oraz spring ligament. Ścięgno Achillesa. Patologie przedziałów okolicy stawu skokowego.

Kurs będzie opierał się na interaktywnej analizie i interpretacji badań MRI udostępnionych na online PACS na czas trwania kursu oraz 2 tygodnie po jego zakończeniu. W czasie kursu uczestnicy będą mogli samodzielnie opisać badania MRI, a także przeanalizować swoje wątpliwości z prowadzącym w trakcie spotkania live. W trakcie spotkań live prowadzący będzie zwracał uwagi na najczęściej popełniane błędy.

Części kursu zostały zaplanowane w taki sposób, aby umożliwić uczestnikom rozpoczęcie samodzielne opisywania badań rezonansu magnetycznego stawu skokowego. Radiolodzy, którzy opisują badania MRI stawu skokowego będą mogli polepszyć swoje umiejętności systematycznej oceny badania ze zwróceniem uwagi na te struktury które są istotne dla ortopedy. Gwarantuje to szeroki przekrój badań przygotowany przez naszego eksperta, dra hab. n. med. Pawła Szaro.

Oczekuje się, że po zakończony kursie uczestnik powinien znać optymalny protokół MR, wskazać istotne klinicznie struktury anatomiczne w obrazach MRI, umieć przeprowadzić systematyczną analizę badania MRI oraz rozpoznać i opisać najczęstsze patologie.

Zapraszamy do udziału!

 

dr hab. n. med. Paweł Szaro

specjalista radiologii i diagnostyki obrazowej

 

Ukończył studia na II Wydziale Lekarskim w 2006 roku.

Następnie od 2007 roku związany z Zakładem Anatomii Prawidłowej i Klinicznej.

Od roku 2010 do 2015 roku obywa staż specjalizacyjny z radiologii i diagnostyki obrazowej w Szpitalu Dzieciątka Jezus.

W 2010 uzyskuje stopień doktora nauk medycznym na podstawie pracy „Anatomia porównawcza ścięgna piętowego”.

W 2015 roku zdaje EDIR i na jego podstawie po ukończeniu rezydentury uzyskuje stopień specjalisty w zakresie radiologii i diagnostyki obrazowej. Szczególnie dużą uwagę poświęca układowi ruchu co widoczne jest w uczestnictwie w tematycznych zjazdach, konferencjach oraz publikacjach.

Od roku 2018 pracuje w Szpitalu Uniwersyteckim w Göreborgu w Szwecji (Sahlgrenska Universitetssjukhuset) w zakładzie radiologii mięśniowo-szkieletowej, gdzie zajmuje się m.in. urazami sportowymi oraz diagnostyką zmian nowotworowych układu ruchu. Ważną część pracy stanowią interwencje w obrębie układu ruchu takie jak biopsje gruboigłowe kości wykonywane pod kontrolą tomografii komputerowej oraz biopsje pod kontrolą usg.

W ramach dydaktyki zajmuje się nauczaniem anatomii radiologicznej układu ruchu studentów kierunku lekarskiego w ramach anatomii klinicznej (semestr 4) a także dydaktyką radiologii mięśniowo-szkieletowej w ramach kursu radiologii (semestr 8 i 11).

Jest osobą odpowiedzialną za dydaktykę lekarzy rezydentów (ST-läkare) w Zakładzie Radiologii Mięśniowo-Szkieletowej a jako wykładowca uczestniczy w licznych kursach specjalizacyjnych dla rezydentów. We wrześniu 2018 został wybrany do zarządu Szwedzkiego Towarzystwa Radiologii Mięśniowo-Szkieletowej (Svensk Förening för Muskuloskeletal Radiologi).

Od 2021 roku odpowiada za subspecjalizację z radiologii mięśniowo szkieletowej dla specjalistów radiologów. Jest autorem podręcznika z radiologii mięśniowo szkieletowej polecanego dla osób przygotowujących się do egzaminów z tego tematu (Musculoskeletal Radiology for Residents, ISBN 978-3-030-85181-1, Springer 2022).

TWÓJ KOSZYK
  • No products in the cart.
Powiadomienie Poinformujemy Cię, gdy kurs pojawi się w sklepie. Podaj poniżej swój adres e-mail.
0