Trichoskopia – kurs zaawansowany

Kategorie: , ID kursu: 5092

Termin:

12/19/26.06.2022

Miejsce kursu:

Online (platforma zoom)

Powiadomienie Poinformujemy Cię, gdy kurs pojawi się w sklepie. Podaj poniżej swój adres e-mail.

Workshop / MiniFellowship z Medfellows

Trichoskopia – poziom zaawansowany

3 tygodnie szkolenia z dr n. med. Mariuszem Sikorą

Szkolenie opiera się na nauce indywidualnej w oparciu o wyselekcjonowane przez wykładowcę przypadki kliniczne, artykuły oraz prezentacje, a także na spotkaniach online na żywo z naszym wykładowcą.

Na czas szkolenia uczestnicy otrzymają dostęp do Google Classroom stworzonego na potrzeby naszego szkolenia (wymagane jest założenie poczty gmail na czas szkolenia).
W ramach Google Classroom możliwa będzie interakcja z innymi uczestnikami kursu, a także z wykładowcą.

PLAN SZKOLENIA:

 

Tydzień 1:

Pacjent z ogniskową utratą włosów – seria przypadków klinicznych. Planowanie diagnostyki i leczenia z zastosowaniem trichoskopii.

 

***

Tydzień 2 :

Pacjent z rozlaną utratą włosów – seria przypadków klinicznych. Planowanie diagnostyki i leczenia z zastosowaniem trichoskopii.

 

***

Tydzień 3:

Brwi, rzęsy i broda w trichoskopii.Genetyczne zaburzenia łodygi włosa.Wybór optymalnego miejsca do biopsji z zastosowaniem trichoskopii.Przypadki kliniczne – dyskusja.Q & A

 

Dr n. med. Mariusz Sikora

specjalista dermatologii i wenerologii

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego (2010), od początku swojej pracy zawodowej związany z Uczelnią. Aktualnie adiunkt w Katedrze i Klinice Dermatologicznej WUM.

Główne tematy zainteresowań naukowych obejmują zapalne choroby skóry, błon śluzowych i włosów. Dr n. med. Mariusz Sikora jest współautorem ponad 30 publikacji (sumaryczny Impact Factor > 60), 70 doniesień zjazdowych prezentowanych na konferencjach krajowych i zagranicznych, licznych rozdziałów w podręcznikach akademickich. Otrzymał Nagrody Naukowe przyznawane przez Rektora WUM i Ministra Zdrowia.

Z zamiłowania dydaktyk, poza prowadzeniem zajęć z dermatologii, wykłada na zajęciach fakultatywnych dla studentów oraz kursach dla lekarzy w trakcie specjalizacji. W 2017 nagrodzony „kryształowym Lancetem” nagrodą Samorządu Studenckiego WUM dla najlepszych wykładowców.
Członek Kolegium Redakcyjnego „Przeglądu Dermatologicznego/Dermatology Review” oficjalnego pisma Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego.

Prywatnie zapracowany mąż Angeliki i dumny tata 1,5 rocznego Stanisława.

 

Powiadomienie Poinformujemy Cię, gdy kurs pojawi się w sklepie. Podaj poniżej swój adres e-mail.
0
    0
    Your Cart
    Your cart is emptyReturn to Shop