EDiR

Dr n.med. Paweł Szaro

specjalista radiologii i diagnostyki obrazowej

Ukończył studia na II Wydziale Lekarskim w 2006 roku.

Następnie od 2007 roku związany z Zakładem Anatomii Prawidłowej i Klinicznej.

Od roku 2010 do 2015 roku obywa staż specjalizacyjny z radiologii i diagnostyki obrazowej w Szpitalu Dzieciątka Jezus.

W 2010 uzyskuje stopień doktora nauk medycznym na podstawie pracy „Anatomia porównawcza ścięgna piętowego”.

W 2015 roku zdaje EDIR i na jego podstawie po ukończeniu rezydentury uzyskuje stopień specjalisty w zakresie radiologii i diagnostyki obrazowej. Szczególnie dużą uwagę poświęca układowi ruchu co widoczne jest w uczestnictwie w tematycznych zjazdach, konferencjach oraz publikacjach.

Od roku 2018 pracuje w Szpitalu Uniwersyteckim w Göreborgu w Szwecji (Sahlgrenska Universitetssjukhuset) w zakładzie radiologii mięśniowo-szkieletowej, gdzie zajmuje się m.in. urazami sportowymi oraz diagnostyką zmian nowotworowych układu ruchu. Ważną część pracy stanowią interwencje w obrębie układu ruchu takie jak biopsje gruboigłowe kości wykonywane pod kontrolą tomografii komputerowej oraz biopsje pod kontrolą usg.

W ramach dydaktyki zajmuje się nauczaniem anatomii radiologicznej układu ruchu studentów kierunku lekarskiego w ramach anatomii klinicznej (semestr 4) a także dydaktyką radiologii mięśniowo-szkieletowej w ramach kursu radiologii (semestr 8 i 11).

Jest osobą odpowiedzialną za dydaktykę lekarzy rezydentów (ST-läkare) w Zakładzie Radiologii Mięśniowo-Szkieletowej a jako wykładowca uczestniczy w licznych kursach specjalizacyjnych dla rezydentów. We wrześniu 2018 został wybrany do zarządu Szwedzkiego Towarzystwa Radiologii Mięśniowo-Szkieletowej (Svensk Förening för Muskuloskeletal Radiologi).

Lek. Emilia Wnuk

specjalista radiologii i diagnostyki obrazowej

Specjalista radiologii i diagnostyki obrazowej, nadspecjalista radiologii głowy i szyi, asystent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego

Ukończyłam I Wydział Lekarski Akademii Medycznej w Warszawie.

Szkolenie specjalizacyjne odbyłam w II Zakładzie Radiologii Klinicznej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego (WUM). Zdałam egzamin specjalizacyjny European Diploma in Radiology (EDIR). 

Uzyskałam nadspecjalizację z zakresu radiologii głowy i szyi zakończoną egzaminem organizowanym przez European Society of Head and Neck Radiology (ESHNR). 

Pracuję w II Zakładzie Radiologii Klinicznej WUM, w I Zakładzie Radiologii Centrum Onkologii-Instytut w Warszawie oraz jako asystent WUM.

Dr n.med. Katarzyna Bokwa-Dąbrowska

specjalista radiologii i diagnostyki obrazowej

Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego 2012. Od początku kariery zawodowej pracuje w Zakładzie Radiologii Pediatrycznej WUM, gdzie odbyła szkolenie specjalizacyjne w zakresie radiologii i diagnostyki obrazowej. Rok przed uzyskaniem uprawnień specjalisty w Polsce zdała EDiR. Specjalizuje się w radiologii pediatrycznej i diagnostyce obrazowej układu mięśniowo-szkieletowego. 

Ukończyła studia doktoranckie na II WL WUM uzyskując stopień naukowy doktora nauk medycznych i nauk o zdrowiu. Adiunkt WUM, wykłada na kierunkach: lekarskim, elektroradiologii, fizjoterapii WUM.

Uczestniczy czynnie w licznych kongresach, zjazdach, szkoleniach i kursach w kraju i za granicą. 

Brała udział w szkoleniach European School of Radiology, School of MRI, European Congress of Pediatric Radiology. Jest czynnym członkiem ESR, MSSR, ESPR. 

Prywatnie żona Tomasza, magistra inżyniera projektującego rozwiązania budownictwa medycznego. Mama prawie rocznej Wandy.

Hobbystycznie ukończyła studia podyplomowe WUM z zakresu medycyny estetycznej oraz studia I stopnia z zakresu wellness- jest specjalistą medycyny estetycznej i dyplomowanym kosmetologiem. Lubi uczyć się języków obcych i podróżować. W wolnych chwilach znika w sali kinowej.

Lek. Krzysztof Lamparski

specjalista radiologii i diagnostyki obrazowej

Absolwent kierunku lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Specjalista Radiologii i Diagnostyki Obrazowej. Zdany europejski egzamin w tej dziedzinie – European Diploma in Radiology (Barcelona)

Członek Polskiego Towarzystwa Radiologicznego oraz Europejskiego Towarzystwa w dziedzinie Radiologii Interwencyjnej.

Pracownik II Zakładu Radiologii i Diagnostyki obrazowej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Wykonuje badania USG, tomografii komputerowej oraz zabiegi endowaskularne.

Główne obszary zainteresowań – zabiegi wewnątrznaczyniowe , badania dopplerowskie oraz ocena wątroby u pacjentów przed oraz po przeszczepieniu narządu z uwzględnieniem oceny elastograficznej.

TWÓJ KOSZYK
  • No products in the cart.
Powiadomienie Poinformujemy Cię, gdy kurs pojawi się w sklepie. Podaj poniżej swój adres e-mail.
0