MRI bark

Kategorie: , ID kursu: 4756

Termin:

wkrótce

Miejsce kursu:

online ZOOM

Powiadomienie Poinformujemy Cię, gdy kurs pojawi się w sklepie. Podaj poniżej swój adres e-mail.

Workshop / MiniFellowship with Medfellows


Na każdy tydzień kursu uczestnicy otrzymują ok. 10-12 badań MR do oceny oraz materiały kursowe on-line.

Spotkania będą nagrywane i udostępnione.

 

Workshop-y planujemy wg harmonogramu. Na 7 dni przed workshop’em uczestnicy otrzymają dostęp do bazy przypadków wg poniżej przedstawionego schematu.

Dni 1-6

W ciągu tygodnia publikowane będą krótkie filmy instruktażowe oraz kilka pytań dotyczących jednej patologii co będzie pomagało zbudować wiedzę przed workshop’em online w dniu 7.

Strategia bardzo prosta: minimum czasu maksimum treści.

Dzień 7

Workshop online wg programu on-line z aktywną analizą przypadków.

 

Kurs odbędzie się online na platformie ZOOM z wykorzystaniem specjalnie przygotowanych badań MRI barku umieszczonych na serwerze Postdicom (dostęp na czas kursu)

Harmonogram:

cz. 1

Jak efektywnie oceniać badanie? Opis badania. Stożek rotatorów. Staw barkowo-obojczykowy. Konflikty w okolicy stawu ramiennego. Adhesive capsulitis.

cz. 2 

Ścięgno głowy długiej m. dwugłowego. Niestabilność. Najczęstsze warianty i uszkodzenia obrąbka stawowego. Najczęstsze zespoły uciskowe nerwów.

cz. 3

Varia.

 

Kurs będzie opierał się na interaktywnej analizie i interpretacji badań.
Badania zostaną udostępnione na czas kursu na serwerze Postdicom. W czasie kursu uczestnicy będą mogli je samodzielnie opisać, a także przeanalizować swoje wątpliwości z prowadzącym.

Trzy części kursu zostały zaplanowane w taki sposób, aby umożliwić uczestnikom rozpoczęcie samodzielne opisywania badań rezonansu magnetycznego barku. Nie zmniejsza to jednak wartości kursu dla lekarzy zaangażowanych zawodowo w radiologię mięśniowo-szkieletową – przekrój badań przygotowany przez naszego eksperta, dra n. med. Pawła Szaro, pozwoli rozwinąć swoje umiejętności nawet najbardziej doświadczonym radiologom.

 

 

dr hab. n. med. Paweł Szaro

specjalista radiologii i diagnostyki obrazowej

 

Ukończył studia na II Wydziale Lekarskim w 2006 roku.

Następnie od 2007 roku związany z Zakładem Anatomii Prawidłowej i Klinicznej.

Od roku 2010 do 2015 roku obywa staż specjalizacyjny z radiologii i diagnostyki obrazowej w Szpitalu Dzieciątka Jezus.

W 2010 uzyskuje stopień doktora nauk medycznym na podstawie pracy „Anatomia porównawcza ścięgna piętowego”.

W 2015 roku zdaje EDIR i na jego podstawie po ukończeniu rezydentury uzyskuje stopień specjalisty w zakresie radiologii i diagnostyki obrazowej. Szczególnie dużą uwagę poświęca układowi ruchu co widoczne jest w uczestnictwie w tematycznych zjazdach, konferencjach oraz publikacjach.

Od roku 2018 pracuje w Szpitalu Uniwersyteckim w Göreborgu w Szwecji (Sahlgrenska Universitetssjukhuset) w zakładzie radiologii mięśniowo-szkieletowej, gdzie zajmuje się m.in. urazami sportowymi oraz diagnostyką zmian nowotworowych układu ruchu. Ważną część pracy stanowią interwencje w obrębie układu ruchu takie jak biopsje gruboigłowe kości wykonywane pod kontrolą tomografii komputerowej oraz biopsje pod kontrolą usg.

W ramach dydaktyki zajmuje się nauczaniem anatomii radiologicznej układu ruchu studentów kierunku lekarskiego w ramach anatomii klinicznej (semestr 4) a także dydaktyką radiologii mięśniowo-szkieletowej w ramach kursu radiologii (semestr 8 i 11).

Jest osobą odpowiedzialną za dydaktykę lekarzy rezydentów (ST-läkare) w Zakładzie Radiologii Mięśniowo-Szkieletowej a jako wykładowca uczestniczy w licznych kursach specjalizacyjnych dla rezydentów. We wrześniu 2018 został wybrany do zarządu Szwedzkiego Towarzystwa Radiologii Mięśniowo-Szkieletowej (Svensk Förening för Muskuloskeletal Radiologi).

TWÓJ KOSZYK
  • No products in the cart.
Powiadomienie Poinformujemy Cię, gdy kurs pojawi się w sklepie. Podaj poniżej swój adres e-mail.
0