lek. Marcin Morawski
rezydent chirurgii ogólnej
Absolwent I Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego (2017). Rezydent chirurgii ogólnej w Klinice Chirurgii Ogólnej, Transplantacyjnej i Wątroby WUM. W latach 2015 i 2016 pracował jako Student Intern oraz Research Fellow w Laboratorium Mikrochirurgicznym prowadzonym przez prof. Marię Siemionow na Univeristy of Illinois at Chicago. Laureat m. in. III. nagrody na Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Anatomicznej „Scapula aurea” (2012), VIII edycji Konkursu „Droga na Harvard” (2018); stypendysta Rektora WUM i grantów Narodowego Centrum Nauki. Ukończył staże zagraniczne w Institute of Liver Studies, King’s College w Londynie (2014) oraz w MD Anderson Cancer Center w Houston (2017). W wolnych chwilach koncertujący pianista.
lek. Anna Piskorek
rezydent anestezjologii i intensywnej terapii
Nazywam się Anna Piskorek. Jestem rezydentką Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Ukończyłam Warszawski Uniwersytet Medyczny w 2017r. LEK zdałam we wrześniu 2017 r, na 85.86 %. Było to moje jedyne podejście do egzaminu, który zapewnił mi dostanie się na wymarzoną specjalizację z pierwszego miejsca na liście, w województwie mazowieckim.
W czasie egzaminu LEK występują pytania z zakresu Anestezjologii i Intensywnej terapii oraz Ratownictwa. Nie każdy z lekarzy będzie specjalistą z tych dziedzin. Natomiast w drodze do wybranej przez siebie specjalizacji konieczne jest uzyskanie jak najlepszego wyniku z całego egzaminu. W czasie swojej prezentacji, chcę przybliżyć zakres materiału umożliwiający otrzymanie jak największej liczby punktów z LEKu, co umożliwi realizację własnych planów.
lek. Dominika Labochka
rezydent pediatrii
Nazywam się Dominika Labochka, ukończyłam studia na II Wydziale Lekarskim WUM w 2015 roku.
Staż podyplomowy odbywałam w Wojskowym Instytucie Medycznym na Szaserów.
Obecnie pracuję w UCK DSK WUM w Warszawie w Klinice Pediatrii i Endokrynologii oraz jestem na 3.roku Studiów Doktoranckich WUM.
Do LEKu podchodziłam 3 razy, uzyskując najwyższy wynik 85,05%. Przygotowując się do pierwszego podejścia brałam udział w podobnym kursie co znacznie mi pomogło. Nie tylko zapewniło powtórkę przed egzaminem ale i dało możliwość by zorientować się na czym ten egzamin polega i jakiego rodzaju pytań się tam spodziewać.
dr n. med. Aleksandra Gąsecka
rezydent kardiologii
– absolwentka Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego
– specjalizantka kardiologii w I Katedrze i Klinice Kardiologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego
– adeptka kardiologii interwencyjnej
– laureatka m.in. nagrody JM Rektora WUM dla najlepiej absolwentki, stypendium Fundacji Rozwoju WUM, grantów Narodowego Centrum Nauki i Agencji Badań Medycznych
– współautorka licznych publikacji, w tym międzynarodowych wytycznych dotyczących badań pęcherzyków zewnątrzkomórkowych w płynach ustrojowych
-członkini zarządu grupy doradczej Young Thrombosis Researchers Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego
– ukończyła staże zagraniczne m.in. na Uniwersytecie w Wiedniu (Austria), na Uniwersytecie w Zurichu (Szwajcaria) oraz na Uniwersytecie w Amsterdamie (Holandia); wyniki swoich badań prezenteowała na międzynarodowych konferencjach m.in. w Hiszpanii, Niemczech, USA i Japonii
www.aleksandragasecka.com
lek. Joanna Król
rezydent położnictwa i ginekologii
Absolwentka II Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Obecnie w trakcie specjalizacji z położnictwa i ginekologii w Uniwersyteckim Centrum Zdrowia Kobiety i Noworodka. Uczestniczka konferencji naukowych krajowych i zagranicznych.
W chwilach wolnych gra w Ultimate Frisbee.
lek. Piotr Krawczyk
specjalista psychiatrii
Nazywam się Piotr Krawczyk i jestem lekarzem specjalistą psychiatrii. Studia medyczne na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym ukończyłem w 2012 roku. We wrześniu tego samego roku zdawałem LEP (dziś LEK) uzyskując 83%. Dzięki temu łatwo dostałem się na rezydenturę z psychiatrii do Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie.
Na LEK pytania z psychiatrii stanowią niedużą, ale ważną część. Psychiatrii nie warto omijać w przygotowaniach do egzaminu, na którym liczy się każdy punkt.
W części kursu prowadzonej przeze mnie postaram się przybliżyć zagadnienia psychiatryczne z uwzględnieniem perspektywy egzaminu testowego i podpowiedzieć jak zdać go z jak najlepszym rezultatem.