Przygotuj się do PES z chorób wewnętrznych razem z MEDFELLOWS!
HARMONOGRAM KURSU
Dr hab. n. med. Agnieszka Kapłon-Cieślicka
specjalista kardiologii
Adiunkt w I Katedrze i Klinice Kardiologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
Echokardiografistka (akredytacja indywidualna II stopnia w zakresie echokardiografii Sekcji Echokardiografii Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego [PTK]).
PES z kardiologii zdała w 2016 roku z najlepszym wynikiem egzaminu testowego w kraju (ocena z egzaminu ustnego: bardzo dobry).
Laureatka m.in. Nagrody Naukowej im. Prof. Leszka Ceremużyńskiego PTK, stypendium Ministra Zdrowia oraz nagród JM Rektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego za osiągnięcia naukowe i dydaktyczne, a także nagrody Czytelników Kardiologii po Dyplomie „Piszący z sercem”.
Przewodnicząca “Klubu 30” Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego w kadencji 2021-2023. Laureatka Nagrody Supertalenty w Medycynie 2022.
Doskonalenie zawodowe także za granicą: na Uniwersytecie w Kolonii (Niemcy), na Uniwersytecie w Glasgow (UK), na Uniwersytecie w Porto (Portugalia); poza tym udział w licznych szkoleniach zagranicznych i konferencjach międzynarodowych.
dr n. med. Wojciech Gierlikowski
Specjalista endokrynologii
Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Szkolenie specjalizacyjne odbywał w Klinice Endokrynologii i Chorób Wewnętrznych tej Uczelni, jednocześnie prowadząc w niej zajęcia dydaktyczne.
Równolegle prowadził badania podstawowe dotyczące m.in. patogenezy raka brodawkowatego tarczycy. Na projekty uzyskiwał dofinansowanie m.in. z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Narodowego Centrum Nauki, Europejskiego Towarzystwa Tyreologicznego. Studia doktoranckie odbył w Studium Medycyny Molekularnej.
Obecnie życie osobiste łączy z pracą w ambulatoryjnej opiece specjalistycznej.
dr n. med. Agata Malenda
Specjalistka chorób wewnętrznych i hematologii
Pracuje w Oddziale Chorób Wewnętrznych Szpitala Zachodniego w Grodzisku Mazowieckim oraz w Klinice Hematologii, Transplantologii i Chorób Wewnętrznych Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Wykładowca akademicki. Współpracuje z Wydziałem Medycznym Uczelni Łazarskiego.
dr n. med. Jakub Szlak
specjalista gastroenterologii
W 2021 uzyskał tytuł specjalisty w dziedzinie gastroenterologii i obronił pracę doktorską dotyczącą znaczenia infekcji wirusem cytomegalii u pacjentów z wrzodziejącym zapaleniem jelita grubego. Wpółautor publikacji w cenionych międzynarodowych czasopismach w dziedzinie gastroenterologii dotyczących głównie nieswoistych chorób zapalnych jelit oraz endoskopii. Doświadczenie zawodowe zdobywał przede wszystkim w Klinice Gastroenterologii Onkologicznej Narodowego Instytutu Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie – Państwowego Instytutu Badawczego gdzie obecnie pełni funkcję Starszego Asystenta. Pracuje z pacjentami zarówno w oddziale, poradni jak i w pracowni endoskopowej wykonując badania zarówno górnego jak i dolnego odcinka przewodu pokarmowego. Członek klinicznego zespołu zajmującego się leczeniem biologicznym nieswoistych chorób zapalnych jelit. Kontroler jakości oraz aktywny endoskopista w krajowym Programie Badań Przesiewowych raka jelita grubego. Członek komitetu organizacyjnego i wykładowca corocznej konferencji i warsztatów Warsaw Live Endoscopy. Uczestnik licznych konferencji i warsztatów krajowych oraz międzynarodowych organizowanych przez Polskie Towarzystwo Gastroenterologii (PTG), i towarzystwa międzynarodowe ESGE, UEG, EAGEN, ASGE, ECCO. Członek European Crohn’s and Colitis Organisation (ECCO) oraz United European Gastroenterology (UEG)

dr n. med. Mateusz Polaczek
specjalista chorób wewnętrznych i onkologii klinicznej

lek. Konrad Patena
specjalista chorób wewnętrznych
Jestem absolwentem I Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
Specjalizację z Chorób Wewnętrznych odbywałem w Klinice Chorób Wewnętrznych, Nefrologii i Transplantologii Centralnego Szpitala Klinicznego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Warszawie.
Obecnie pracuję jako lekarz internista w Luxmed.
dr n. med. Jakub Wroński
specjalista reumatologii
Na co dzień pracuję jako reumatolog w Klinice Reumatologii Narodowego Instytutu Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji w Warszawie. Studia na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym ukończyłem z wyróżnieniem za całokształt osiągnięć naukowych. Pracę naukową kontynuowałem na studiach doktoranckich Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego uzyskując tytuł doktora nauk medycznych za rozprawę dotyczącą działań niepożądanych leków biologicznych stosowanych w reumatologii. Jestem autorem międzynarodowych publikacji naukowych z zakresu reumatologii i chorób wewnętrznych.