Spirometria w praktyce klinicznej

Kategorie: , ID kursu: 8908

Termin:

01-26.04.2022

Miejsce kursu:

online ZOOM

Powiadomienie Poinformujemy Cię, gdy kurs pojawi się w sklepie. Podaj poniżej swój adres e-mail.

Spirometria w praktyce klinicznej – kurs online

Dlaczego mogę uczyć interpretacji spirometrii?

  • Ukończyłem studia podyplomowe z zakresu patofizjologii oddychania (Nancy, Francja)
  • Ponad 2 lata pracowałem w jednej z najlepszych w Europie pracowni badań czynnościowych (Nancy)
  • Przeprowadziłem dziesiątki godzin szkoleń lekarzy z zakresu patofizjologii oddychania i badań czynnościowych (kursy CMKP, warsztaty na konferencjach dla lekarzy)
  • Jestem autorem wielu artykułów i rozdziałów w podręcznikach nt badań czynnościowych
  • Już 40 lat pracuję z badaniami czynnościowymi
  • Osobiście wykonałem tysiące spirometrii i oscylometrii

HARMONOGRAM KURSU WKRÓTCE

 

 

Zapraszamy na intensywny kurs spirometrii, prowadzony przez doświadczonego specjalistę w tej dziedzinie. Kurs skierowany jest do wszystkich zainteresowanych zgłębieniem tematyki fizjologii oddychania i pomiarów spirometrycznych.

Podczas szkolenia omówione zostaną kluczowe aspekty pomiaru spirometrycznego. Profesor Henryk Mazurek – doświadczony wykładowca i praktyk, podzieli się z uczestnikami swoją wiedzą na temat najczęściej występujących błędów pomiaru, oraz sposobów ich identyfikacji na krzywych spirometrycznych.

Wskaźniki jakości pomiaru stanowią istotny element szkolenia. Uczestnicy dowiedzą się, jak skutecznie wykorzystać te wskaźniki w praktyce, aby zwiększyć precyzję i wiarygodność swoich pomiarów.

Zakres kursu obejmuje także praktyczne ćwiczenia z interpretacji wyników spirometrii. Dzięki temu, uczestnicy kursu zdobędą umiejętność analitycznego odczytywania i zrozumienia wyników, co jest kluczowe w codziennej praktyce medycznej.

Nie przegap tej niepowtarzalnej szansy! Zapisz się już dziś na nasz kurs spirometrii i otwórz drzwi do nowych możliwości i sukcesu w Twojej praktyce medycznej. Czekamy na Ciebie!

 

 

prof. dr hab. n. med. Henryk Mazurek

specjalista chorób płuc, pediatrii, alergologii i chorób płuc u dzieci

 

Kierownik Kliniki Pneumonologii i Mukowiscydozy Instytutu Gruźlicy i Chorób Płuc, Oddziału Terenowego w Rabce-Zdroju oraz wykładowca Instytutu Zdrowia Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu.

Autor i współautor ponad 50 artykułów oryginalnych, ponad 70 rozdziałów w podręcznikach i skryptów i ponad 100 innych publikacji pełnotekstowych nt patofizjologii oddychania, chorób alergicznych, mukowiscydozy, infekcji układu oddechowego, opublikowanych w recenzowanych czasopismach naukowych w kraju i zagranicą, ponadto licznych streszczeń, materiałów zjazdowych oraz artykułów popularnonaukowych.

Podczas wieloletniej pracy w Instytucie Gruźlicy i Chorób odbył liczne staże szkoleniowe w najlepszych ośrodkach pulmonologicznych w Polsce i Europie (m.in. Rzym, Nancy, Oslo). Ukończył studia z zakresu patofizjologii oddychania na Uniwersytecie Nancy I (Francja).

Członek Polskiego Towarzystwa Mukowiscydozy, Polskiego Towarzystwa Chorób Płuc i Polskiego Towarzystwa Alergologicznego oraz European Respiratory Society.

Odznaczony medalem Komisji Edukacji Narodowej (2017 r.).

Członek Rad Naukowych periodyków medycznych, od roku 1996 r. członek Rady Naukowej Instytutu Gruźlicy i Chorób Płuc w Warszawie.

Wielokrotnie członek komitetów naukowych oraz wykładowca konferencji naukowo – szkoleniowych.

TWÓJ KOSZYK
  • No products in the cart.
Powiadomienie Poinformujemy Cię, gdy kurs pojawi się w sklepie. Podaj poniżej swój adres e-mail.
0