Laboratoryjna diagnostyka medyczna

Kategoria: ID kursu: 10321

Termin:

11.09.2023

Miejsce kursu:

Online (platforma zoom)

Powiadomienie Poinformujemy Cię, gdy kurs pojawi się w sklepie. Podaj poniżej swój adres e-mail.

Przygotuj się do PESDL razem z MEDFELLOWS!

 

HARMONOGRAM KURSU WKRÓTCE

dr n. med. Eliza Głodkowska-Mrówka

Specjalista diagnostyki laboratoryjnej
W 2007 roku ukończyła z wyróżnieniem studia na I Wydziale Lekarskim Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego (WUM). Do 2012 roku pracowała w Zakładzie Immunologii WUM gdzie prowadziła prace naukowe w dziedzinie hematologii eksperymentalnej i przygotowywała pracę doktorską, obronioną z wyróżnieniem w 2014 roku. W latach 2012-2019 związana z Zakładem Diagnostyki Laboratoryjnej i Immunologii Klinicznej Wieku Rozwojowego WUM, gdzie zrealizowała szkolenie specjalizacyjne w dziedzinie diagnostyki laboratoryjnej. Obecnie jest kierownikiem Zakładu Immunologii Hematologicznej i Transfuzjologicznej Instytutu Hematologii i Transfuzjologii w Warszawie.
Aktywnie realizuje się w pracy badawczej, klinicznej i dydaktycznej. Autorka wielu prac naukowych i rozdziałów w podręcznikach akademickich. Prowadzi zajęcia dla studentów kierunków lekarskiego i diagnostyki laboratoryjnej, kursy specjalizacyjne i doszkalające. Kierowała wieloma projektami badawczymi. Obecnie prowadzi prace naukowe dotyczące wykorzystania nowoczesnej diagnostyki w hematoonkologii, w tym niekomercyjne badanie kliniczne finansowane ze środków ABM. Odbyła wiele staży zagranicznych, w tym 4-letni staż podoktorski na Uniwersytecie Kopenhaskim (Dania) i kilka staży krótkoterminowych m.in. w USA i Niemczech. Współautorka programu specjalizacji lekarskiej w dziedzinie diagnostyki laboratoryjnej.

dr n. med. Justyna Chlebowska-Tuz

Specjalista diagnostyki laboratoryjnej

Pracownik Instytutu Hematologii i Transfuzjologii. Zdobywając doświadczenie zawodowe zajmowała się wieloma aspektami medycyny laboratoryjnej, ze szczególnym naciskiem na pracę w obszarach przydatnych diagnostyce pacjentów onkologicznych i hematoonkologicznych.

Zaangażowanie w pracę w laboratoriach COVID w pierwszym etapie pandemii zostało nagrodzone honorowym odznaczeniem Ministra Zdrowia „Za zasługi dla ochrony zdrowia”. Jej doświadczenie obejmuje pracę zarówno w środowisku akademickim, jak i klinicznym. Jest członkiem zespołów badawczych, które publikują w renomowanych czasopismach naukowych (m.in.

Nature Communications, Haematologica, Oncoimmunology), koncentrując się na różnych aspektach hematologii i onkologii.

TWÓJ KOSZYK
  • No products in the cart.
Powiadomienie Poinformujemy Cię, gdy kurs pojawi się w sklepie. Podaj poniżej swój adres e-mail.
0